18.04.2014 Назад
Ова е шанса да заработите од акциите на Goldman Sachs!

Goldman Sachs е глобална компнанија која се занимава со инвестициско банкарство

my boyfriend cheated on me with a guy married affairs sites my wife emotionally cheated on me
men having affairs phuckedporn.com black women white men
viagra online kaufen viagra pillen kruidvat viagra pillen kruidvat
ibuprofen wirkung ibuprofen 400 ibuprofen salbe
allods online allow allo allo
abortions facts thestickybeak.co.uk anti abortion facts
abortion pill cost lakeerengallery.com how much is an abortion pill
valtrex valtrex preis valtrex alkohol
free cialis coupon coupon for prescriptions cialis coupons from manufacturer
cialis pris cialis tadalafil cialis generic
flagyl perros blog.pragmos.it flagyl v
dilation and curettage miscarriage abortion pregnancy terminate early pregnancy
abortion clinics in houston tx achrom.be pros and cons of abortion
nootropil lasertech.com nootropil buy
prescription discount coupons prescription coupons prescription transfer coupon
naltrexone and alcohol use blog.bjorback.com naltrexone how does it work
naltrexone effectiveness uses for naltrexone naltrexone injections
probenacid click naltrexone brand name

Goldman Sachs е глобална компнанија која се занимава со инвестициско банкарство, хартии од вредност и управување на инвестициски компании, а покрај тоа и нуди широк спектар на финансиски услуги на значаен број на клиенти меѓу кои се многубројни корпорации, финансиски институции и влади. Goldmah Sachs во моментот има канцеларии во преку 30 земји вклучувајќи ги и најголемите финансиски центри.

Денеска, 17. април, пред отварање на американскиот пазар, Goldman Sachs ќе го објави својот извештај за заработка во текот на првиот квартал. Доколку денешните резултати ги изненадат аналитичарите и покажат поголем раст од очекуваниот тоа би можело позитивно да се одрази на цената на акциите со што тие би го продолжиле растечкиот тренд. Се очекува заработката по акција да достигне $3.49, а приходите ќе достигнат $8.70 милијарди.

FXLider, специјално за сите читатели на Фактор, подарува 50$ како почетен капитал за тргување со цената на акциите Goldman Sachs и други најголеми светски компании, како што се Google, Twitter, Facebook, на светската берза. Вклучете се во тргување на единствената берза на која можете да заработите и кога цените на акциите растат, но и кога цените на акциите паѓаат.

ПРИЈАВЕТЕ СЕ ОВДЕ

Едно од најголемите случувања во историјата на фирмата секако е и нејзината иницијална јавна понуда (IPO) во 1999 година. Одлуката да излезат на берзата била предмет на дебата повеќе децении. На крајот Goldman Sachs одлучи на иницијалната јавна понуда да оди еден мал дел од компанијата од околу 12%, за да до денес околу 67% Goldman Sachs да е во сопственост на финансиски институции како што се пензиски фондови и банки.

Како што вели м-р Никола Димков, Сениор Експерт во FXLider, во текот на хипотекарната криза во 2007 година Goldman Sachs за разлика од повеќето свои конкуренти успеа да профитира од колапсот на хипотекарните обврзници. “Двајцата трејдери, Michael Swenson и Josh Birnbaum најзаслужни се за големиот пробив на компанијата во текот на оваа криза. Тие направија профит од 4 милијарди долари со правилни одлуки за инвестирање. Иницијално компанијата успеа да избегне огромна загуба а поради тоа и остварила огромна заработка. Во тоа време и New York Times ги прогласи за убедливо најдобра финансиска институција во светот“, вели м-р Никола Димков, Сениор Експерт во FXLider.

’’Goldman Sachs беше водечки покровител за иницијалната јавна понуда (IPO) за Twitter во 2013 година, 6 ноември 2013 година. Еден ден пред да почне со тргување со акциите на Twitter на NYSE, Goldman Sachs како ведечка банка во неговото излегување на берза издаде 70 милиони акции по цена од 26 долари по акција. Првиот ден на берзата акциите на Twitter се затворија по цена од 44.90 долари за акција што е раст од 73%. Според јавните податоци, банките кои учествуваа во IPO добија по 3.25% од 1.82 милијарди долари колку што Twitter на излегувањето на берзата порасна. Тоа е околу 59.2 милиони долари кои се поделени помеѓу банките, каде Goldman Sachs го зема најголемиот дел’’, вели м-р Никола Димков, Сениор Експерт во FXLider.

Извор Faktor

 

 

why wifes cheat site why does husbands cheat
coupon for cialis blog.suntekusa.com discount prescription drug cards
abortions facts thestickybeak.co.uk anti abortion facts
brisomax 50 brisomax brisomax asma
coupons for cialis 2016 prescription coupon cialis manufacturer coupon 2016
non surgical abortion pill albayraq-uae.com information on abortion pill
free cialis coupon transfer prescription coupon cialis coupons from manufacturer
best sites for grocery coupons coupon discount codes coupons codes
abortion pill information abortion pill stories methods of abortion pill
dilation and curettage miscarriage alsarayabahrain.bh terminate early pregnancy
opinions on abortion piabusinessconsulting.com what is an abortion clinic
naltrexone effectiveness naltrexone side effects depression naltrexone injections


Би можело да ве интересира
Нов пад на цената на нафтата

Цената на барелот сирова нафта на 46,63 долaри за барел !

risperidon wikipedia risperidon 2care4 risperidon vipharm
Повеќе: клик
Стопанска банка АД – Скопје ќе дели 127 денари бруто дивиденда по акција

Бруто дивидендата по акција изнесува 127,00 денари.

Повеќе: клик
Германија бара ЕК да ги замрзне европските фондови за непослушните во ЕУ

Германската Влада бара начин како да се замрзнуваат средствата за земјите-членки на ЕУ !?

Повеќе: клик
Бразил истражува 15 глобални банки за манипулации на девизниот пазар

Антимонополската агенција на Бразил ги истражува банките за манипулација

free printable coupons blog.umlmodeller.com rite aide coupons
priligy las open en priligy
viagra online kaufen viagra pillen kruidvat viagra pillen kruidvat
coupons for drugs codesamples.in prescription coupons
abortion pill price buy abortion pill how do abortion pill work
vermox tablete doziranje movidafm.net vermox suspenzija
medical abortion pill alternatives to abortion pill abortion pill alternatives
early abortion pill options cicg-iccg.com abortion pill side effects
naltrexone uses click low dose naltrexone online pharmacy
can naltrexone cause false positive charamin.jp naltrexone for alcohol withdrawal
cyklokapron og alkohol cyklokapron kokemuksia cyklokapron ampullen
Повеќе: клик
Држава Валута Среден курс
ЕМУ EUR 61.542
САД USD 51.4522
В. Британија GBR 69.8072
Извор: НБРМ

Валутен Калкулатор
Количина
Од валута:
Во валута:
Сума:


АНКЕТА
Во која валута ги чувате вашите заштеди?