31.05.2017 Назад
Миро Церар потврди дека приватизацијата на НЛБ продолжува

можни компликации во постапката за приватизација на Нова љубљанска банка(НЛБ)

Словенечкиот премиер Миро Церар потврди во вторник дека министерката за финансии Матеја Враничар Ерман во понеделник му понудила оставка заради можните компликации во постапката за приватизација на Нова љубљанска банка(НЛБ), но дека оставката не ја прифатил, а приватизацијата ќе продолжи.

Церар на прес конференција рече дека владата не го прифатила предлогот на министерката.

Словенија на потенцијалните инвеститори во НЛБ им даде гаранции дека нема да ги погоди евентуалниот резултат на тужбите на таканареченото пренесено девизно штедење на Љубљанска банка, кои се водат пред хрватските судови, што според оценките на посматрачите би можело да го намали интересот на инвеститорите или би ја намалило цената која би можела да се добие за НЛБ.

Министерката затоа од принципиелни причини понуди оставка за која немаше причина, па ја одбив, рече Церар и додаде дека приватизацијата на банката ќе продолжи.

 

Извор Denar

cyklokapron og alkohol ogoldiarre.site cyklokapron ampullen


Би можело да ве интересира
Нов пад на цената на нафтата

Цената на барелот сирова нафта на 46,63 долaри за барел !

risperidon wikipedia risperidon 2care4 risperidon vipharm
Повеќе: клик
Стопанска банка АД – Скопје ќе дели 127 денари бруто дивиденда по акција

Бруто дивидендата по акција изнесува 127,00 денари.

Повеќе: клик
Германија бара ЕК да ги замрзне европските фондови за непослушните во ЕУ

Германската Влада бара начин како да се замрзнуваат средствата за земјите-членки на ЕУ !?

Повеќе: клик
Бразил истражува 15 глобални банки за манипулации на девизниот пазар

Антимонополската агенција на Бразил ги истражува банките за манипулација

free printable coupons blog.umlmodeller.com rite aide coupons
priligy las open en priligy
viagra online kaufen viagra pillen kruidvat viagra pillen kruidvat
coupons for drugs codesamples.in prescription coupons
abortion pill price buy abortion pill how do abortion pill work
vermox tablete doziranje movidafm.net vermox suspenzija
medical abortion pill alternatives to abortion pill abortion pill alternatives
early abortion pill options cicg-iccg.com abortion pill side effects
naltrexone uses click low dose naltrexone online pharmacy
can naltrexone cause false positive charamin.jp naltrexone for alcohol withdrawal
cyklokapron og alkohol cyklokapron kokemuksia cyklokapron ampullen
Повеќе: клик
Држава Валута Среден курс
ЕМУ EUR 61.542
САД USD 51.4522
В. Британија GBR 69.8072
Извор: НБРМ

Валутен Калкулатор
Количина
Од валута:
Во валута:
Сума:


АНКЕТА
Во која валута ги чувате вашите заштеди?