03.05.2017 Назад
Вредноста на Биткоинот не престанува да расте

Вредноста на дигиталната крипто-валута Биткоин порасна за 95 долари

Вредноста на дигиталната крипто-валута Биткоин порасна за 95 долари и е поголема од било кога.

Во текот на вчерашното тргување на берзите, вредноста на биткоинот изнесуваше 1.456,35 американски долари.

Биткоинот имаше „див“ почетокот во оваа година. Тој доби на вредност 20 проценти, за потоа да опадне за 35 проценти поради стравот дека Кина би можела да го поништи неговото тргување. Оттогаш неговата вредност се зголеми за повеќе од 80 проценти и сите стравови дека Кина би можела да ја уништи оваа валута, американската комисија за хартии од вредност и берзите да ја отфрлат размената, а програмерите да ја раздвојат крипто-валутата на два дела ги снема.

Од почетокот на април јапонските финансиски регулатоти го одобрија користењето на Биткоин како легален метод за плаќање во оваа земја, а Русија разгледува опции да ја воведе од 2018 година.

Биткоинот секоја годна е на врвот на највредни валути од 2010 година, освен во 2014 година кога доживеа пад.

 

Извор Denar

vivitrol injection side effects implant for alcohol addiction ldn therapy


Би можело да ве интересира
Нов пад на цената на нафтата

Цената на барелот сирова нафта на 46,63 долaри за барел !

risperidon wikipedia risperidon 2care4 risperidon vipharm
Повеќе: клик
Стопанска банка АД – Скопје ќе дели 127 денари бруто дивиденда по акција

Бруто дивидендата по акција изнесува 127,00 денари.

Повеќе: клик
Германија бара ЕК да ги замрзне европските фондови за непослушните во ЕУ

Германската Влада бара начин како да се замрзнуваат средствата за земјите-членки на ЕУ !?

Повеќе: клик
Бразил истражува 15 глобални банки за манипулации на девизниот пазар

Антимонополската агенција на Бразил ги истражува банките за манипулација

free printable coupons blog.umlmodeller.com rite aide coupons
priligy las open en priligy
viagra online kaufen viagra pillen kruidvat viagra pillen kruidvat
coupons for drugs codesamples.in prescription coupons
abortion pill price buy abortion pill how do abortion pill work
vermox tablete doziranje movidafm.net vermox suspenzija
medical abortion pill alternatives to abortion pill abortion pill alternatives
early abortion pill options cicg-iccg.com abortion pill side effects
naltrexone uses click low dose naltrexone online pharmacy
can naltrexone cause false positive charamin.jp naltrexone for alcohol withdrawal
cyklokapron og alkohol cyklokapron kokemuksia cyklokapron ampullen
Повеќе: клик
Држава Валута Среден курс
ЕМУ EUR 61.542
САД USD 51.4522
В. Британија GBR 69.8072
Извор: НБРМ

Валутен Калкулатор
Количина
Од валута:
Во валута:
Сума:


АНКЕТА
Во која валута ги чувате вашите заштеди?