04.04.2017 Назад
Aкцијата на Алкалоид на врвот според прометот на Македонска берза

Акцијата на Алкалоид АД Скопје во понеделникот се најде на врвот

is naltrexone a narcotic does naltrexone block tramadol heroin addiction treatment
vivitrol injection side effects ldn and pregnancy ldn therapy

Акцијата на Алкалоид АД Скопје во понеделникот се најде на врвот со остварени 9,4 милиони денари или учество од над 47 отсто во вкупниот промет кој изнесуваше 20.062.236 денари.

Најголем раст на вредноста од 3,51 проценти со истргувани 13 акција по просечна цена од 2.700 денари забележа акцијата на Окта АД Скопје, а по неа се рангираше акцијата на ТТК Банка со раст од 2,90 отсто, и просечна цена од 780,00 денари.

Наспроти нив на листата на губитници се најдоа, во прв ред со најголем пад од (-30 отсто) акција на Арчелормитал (ХРМ), а по неа следеа акциите Арчелормитал (ЦРМ) со пад од (-16 проценти) и РЖ Услуги АД Скопје со пад од (-3,00 отсто).

Индексот МБИ-10 денот го заврши со раст од минимални 0,01 отсто, и изнесуваше 2.251,37 индексни поени, додека пак индексот на обврзниците беше во негатива за 0,22 проценти и изнесуавше 129,85 индексни поени.

 

Извор Denar

naltrexone alcohol interaction read how to take naltrexone


Би можело да ве интересира
Нов пад на цената на нафтата

Цената на барелот сирова нафта на 46,63 долaри за барел !

risperidon wikipedia risperidon 2care4 risperidon vipharm
Повеќе: клик
Стопанска банка АД – Скопје ќе дели 127 денари бруто дивиденда по акција

Бруто дивидендата по акција изнесува 127,00 денари.

Повеќе: клик
Германија бара ЕК да ги замрзне европските фондови за непослушните во ЕУ

Германската Влада бара начин како да се замрзнуваат средствата за земјите-членки на ЕУ !?

Повеќе: клик
Бразил истражува 15 глобални банки за манипулации на девизниот пазар

Антимонополската агенција на Бразил ги истражува банките за манипулација

free printable coupons blog.umlmodeller.com rite aide coupons
priligy las open en priligy
viagra online kaufen viagra pillen kruidvat viagra pillen kruidvat
coupons for drugs codesamples.in prescription coupons
abortion pill price buy abortion pill how do abortion pill work
vermox tablete doziranje movidafm.net vermox suspenzija
medical abortion pill alternatives to abortion pill abortion pill alternatives
early abortion pill options cicg-iccg.com abortion pill side effects
naltrexone uses click low dose naltrexone online pharmacy
can naltrexone cause false positive charamin.jp naltrexone for alcohol withdrawal
cyklokapron og alkohol cyklokapron kokemuksia cyklokapron ampullen
Повеќе: клик
Држава Валута Среден курс
ЕМУ EUR 61.542
САД USD 51.4522
В. Британија GBR 69.8072
Извор: НБРМ

Валутен Калкулатор
Количина
Од валута:
Во валута:
Сума:


АНКЕТА
Во која валута ги чувате вашите заштеди?