14.03.2017 Назад
Акцијата на Комерцијална банка на врвот на Македонска берза според прометот

Најголем раст забележа акцијата на Скопски Пазар со фантастични 105,32 %

naltrexone works by naltrexone efficacy alcohol antagonist
can naltrexone cause false positive charamin.jp naltrexone for alcohol withdrawal
naldrexone lasertech.com naltrexone half life
ldn 4.5 mg myjustliving.com low dose naltrexone online pharmacy
cyklokapron og alkohol cyklokapron kokemuksia cyklokapron ampullen

Акцијата на Комерцијална банка АД Скопје во понеделникот се најде во фокусот на инвеститорите на отворањето на трговската седмица на Македонската берза.

Со акцијата на една од најголемите банки во земјата вчера беше остварен промет од 3.413.465 денари, преку вкупно количество од 1.241 акција и учество од над 32 отсто во вкупниот промет кој изнесуваше 10.604.127 милиони денари.

Со истргувани 252 акции по просечна цена од 10.200 денари, со пад на вредноста од незначителни 0,01 отсто, акцијата на НЛБ Банка се најде на второто место на листата на „милионерите“.

Над милион денари имаа промет и акцијата на Алкалоид АД Скопје, односно 1,4 милиони денари и истргувана количина од 251 акција.

Најголем раст на вредноста од фантастични 105,32 проценти, со просечна цена од 18.499 денари при истргувано количество од само 5 акции забележа акцијата на Скопски Пазар АД Скопје.

Индексот МБИ-10 денот го заврши со пад на вредноста од 0,08 отсто, и изнесуваше 2.243,09 индексни поени, додека, пак, индексот ОМБ и покрај солидниот промет остана непроменет од затворањето на тргувањето во претходниот трговски ден.

 

Извор  Denar

 Би можело да ве интересира
Нов пад на цената на нафтата

Цената на барелот сирова нафта на 46,63 долaри за барел !

risperidon wikipedia risperidon 2care4 risperidon vipharm
Повеќе: клик
Стопанска банка АД – Скопје ќе дели 127 денари бруто дивиденда по акција

Бруто дивидендата по акција изнесува 127,00 денари.

Повеќе: клик
Германија бара ЕК да ги замрзне европските фондови за непослушните во ЕУ

Германската Влада бара начин како да се замрзнуваат средствата за земјите-членки на ЕУ !?

Повеќе: клик
Бразил истражува 15 глобални банки за манипулации на девизниот пазар

Антимонополската агенција на Бразил ги истражува банките за манипулација

free printable coupons blog.umlmodeller.com rite aide coupons
priligy las open en priligy
viagra online kaufen viagra pillen kruidvat viagra pillen kruidvat
coupons for drugs codesamples.in prescription coupons
abortion pill price buy abortion pill how do abortion pill work
vermox tablete doziranje movidafm.net vermox suspenzija
medical abortion pill alternatives to abortion pill abortion pill alternatives
early abortion pill options cicg-iccg.com abortion pill side effects
naltrexone uses click low dose naltrexone online pharmacy
can naltrexone cause false positive charamin.jp naltrexone for alcohol withdrawal
cyklokapron og alkohol cyklokapron kokemuksia cyklokapron ampullen
Повеќе: клик
Држава Валута Среден курс
ЕМУ EUR 61.542
САД USD 51.4522
В. Британија GBR 69.8072
Извор: НБРМ

Валутен Калкулатор
Количина
Од валута:
Во валута:
Сума:


АНКЕТА
Во која валута ги чувате вашите заштеди?